Hra SAM

SAM je speciální modul, který aktivuje sociální schopnosti a dovednosti (Sociálně Aktivizační Modul software NEWRON).

 

Hra SAM je založena na jednoduchých neuropsychologických principech, které však dosud nebyly v dané podobě nikde na světě aktivně odzkoušeny.

 

Pomocí jednoduché prezentace mnoha různých obličejů mnoha různých lidí v mnoha různých sociálních situacích se pomocí stupňující se náročnosti pokusíme aktivovat určité oblasti předních laloků lidského mozku a tím podpořit aktivní využívání přirozené lidské schopnosti rozeznávat a spolu/prožívat emoce.

 

Krátkou ukázku tzv. „pilotní verze“ hry si můžete zkusit na tomto odkazu:

http://daruj.emoce.info

Pro naplnění velkého množství různých lidských emocí (vytvoření dále volně přístupné databáze emocí) ale potřebujeme využít ochotu Vás, čtenářů těchto řádků.

Pomocí této jednoduché aplikace totiž můžete vkládat své fotografie z různých životních událostí (dovolená, svatba, promoce, pohřeb …), na nichž Vy sami dokážete rozeznat své vlastní emoce.

My pak tyto fotografie necháme posoudit mnoha dalšími lidmi, abychom si byli jisti, že právě Vaši emoci lze skutečně z dané fotografie dobře rozlišit, a poté ji začleníme do databáze, kterou budou moci využít všichni, kteří o to projeví zájem (rodiny, odborníci, výzkumníci).

V databázi samozřejmě nebudou figurovat žádná jména, emaily ani jiné kontaktní informace, zkrátka zde budou jen a pouze Vaše emoce :o)

Chcete-li snadno pomoci dobré věci, klikněte na tento odkaz a přispějte nám jednou či více emocemi.

Chcete-li se zapojit do posuzování fotografií vkládaných do databáze, klikněte na tento odkaz. I touto cestou nám velmi pomůžete (!) a navíc budete moci získat některý z dárkových předmětů HC Kometa Brno.